Choď na obsah Choď na menu

Inteligentné šošovky od Samsungu ? Display a kamerka?

12. 4. 2016

Inteligentné kontaktné šošovky nie sú vôbec úplnou novinkou a počúť sme o nich mohli už nejedenkrát. Tie svoje, okrem Googlu, pripravuje údajne aj Samsung, ktorý si ich dokonca patentoval. Inteligentné kontaktné šošovky v podaní juhokórejského výrobcu by podľa patentu mali disponovať  dokonca malým displejom, fotoaparátom, anténou a niekoľkými senzormi, ktoré dokážu zaznamenať vstup používateľa na základe žmurknutí oka. Obraz je pritom premietaný priamo do oka používateľa. Na jeho spracovanie však bude potrebné externé zariadenie, napríklad v podobe smartfónu.

Hlavným dôvodom vývoja takýchto kontaktných šošoviek je najmä obmedzená kvalita obrazu pri používaní inteligentných okuliarov, akými sú napríklad Google Glass. Nehovoriac o tom, že nosiť kontaktné šošovky by bolo určite pohodlnejšie.

Otázne ale je, ako na ne zareagujú ochrancovia súkromia a zvedavý sme aj na názor očných lekárov. Každopádne, inteligentné šošovky neprídu len tak, a ich reálne nasadenie v komerčnej sfére je skôr hudbou budúcnosti ako prítomnosti. Vedci a vývojári budú musieť vyriešiť ešte mnoho prekážok a je možné, že takéto inteligenté šošovky jednoducho na verejnosti nikdy neuvidíme.

 

Zdroj: https://www.mojandroid.sk/