Choď na obsah Choď na menu

Mafia 3...

16. 3. 2016

Dátum vydania: 26.4.20016

 
Príbeh:

Dej sa bude odohrávať okolo roku 1968. Hlavný hrdina sa volá Lincoln Clay, ktorý je sirota. Ako sirota hľadá rodinu, než sa rozhodne prejsť do vojny vo Vietname. Po vojne sa vráti do New Orleans, kde sa pripojí ku gangu "The Black Mob". Potom čo prežil pokus o vraždu talianskou mafiou, si Lincoln založí vlastnú zločineckú organizáciu, a premýšľa o pomste. Po boku mu sú tri postavy: Burk, Cassandra a Vito Scaletta, hlavná postava z predchádzajúceho dielu. O ňom bolo oznámené, že mu Lincoln pripomína samého seba v mladosti a vraj majú vývojári dobre premyslené prečo sa z Empire Bay presťahoval do New Orleans.

V priebehu tejto vojny sa Lincoln spojí s ďalšími zločincami a vybuduje impérium a novú rodinu, ktorá navždy pretvorí toto mesto. Po návrate z väzenia Vito začína robiť pre inú rodinu. Postupne sa ale príbeh zamotáva a Vitovi nakoniec ide o život.

 

Postavy:

Lincoln Clay: Zhruba tridsaťročný muž zmiešanej pleti, veterán stále prebiehajúcej vojny vo Vietname, ktorého osud je veľmi pohnutý. Ako sirota vyrastal v Sirotinci svätého Michaela a stále sa snaží nájsť rodinu, do ktorej by patril. Útechu najskôr nájde v Bohu a katolíckej viere, neskôr v armádnych bratoch vo vojne, a potom v černošskom gangu Cleavers sídliacom v bare Sammy's. Nedlho po návrate však príde nielen o svoju novú rodinu, ale takmer aj o život, keď gang rozpráši talianska mafia vedená Donom Salem Marcanom.

Vito Scaletta: hlavný protagonista minulého dielu, ktorý si znovu prešiel väzením, rozhodol sa nadobro opustiť Empire Bay a teraz, už ako skúsený štyridsiatnik, pôsobí v rámci organizovaného zločinu v Louisiane.

Cassandra: Pôvabná černoška, ktorá však nie je žiadna jemná kvetinka. Táto žena tvrdo vedie gangstrami z Haiti a nemá rada Talianov.

Burke: Typický bitkár s írskymi koreňmi, ktorý vedie skupinu Írov, podobne ako Brian O'Neil v predchádzajúcom diele, teda o vrelých vzťahoch s Talianmi sa tiež nedá príliš baviť.

Zdroj: Wikipédia