Choď na obsah Choď na menu

Samsung Galaxy A8 (2018)

6. 2. 2018

Samsung Galaxy A8 sa radí do lepšej strednej triedy. Na prvý pohľad telefón zaujme očarujúcim INFINITY displejom s pomerom strán 18,5:9 a FHD+ rozlíšením. Poďme sa ale na tento zaujímavý kúsok pozrieť lepšie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt samsung galaxy a8 2018

Displej

Ako som už spomenul vyššie telefón sa pýši INFINITY displejom s príjemnou uhlopriečkou 5,6 palca a pomerom strán 18,5:9. Zobrazenie ja vďaka úctyhodnému rozlíšeniu 2 220 x 1080 pixelov dostatočne jemné. Rámčeky okolo displeja nie sú najmenšie, ale aj tak menšie ako u starších modelov. Takisto tu nechýba ani funkcia Always On, vďaka ktorej budete mať čas, dátum ale aj stav batérie neustále na očiach.

Inteligencia, z ktorej „mrazí“

Dizajn 

Popri pomerne veľkom displeji vás očarí aj elegantné kovové telo. Na zadnej strane sa nachádza fotoaparát, blesk a bleskurýchla čítačka odtlačkov prstov. Telefón sa vyrába v troch farebných prevedeniach- čierna, biela a zlatá. Nemusíte sa báť ani vody a prachu, pretože výrobca nezabudol na certifikáciu IP68.

 Fotoaparát

Môžete sa tešiť na úžasné fotografie - a to nielen vďaka 16 MPx rozlíšeniu. Na kvalitnom zadnom fotoaparáte nájdete funkciu Live Focus, ktorá dokáže vytvoriť úžasný efekt rozmazaného pozadia. Zíde sa vám aj funkcia rozpoznávania tváre a takisto veľmi dobrá svetelnosť f/1,7.

Praktický partner na každom kroku

Výkon, výdrž a pamäť

Vo vnútri telefónu Samsung zabudoval osemjadrový procesor Exynos 7885 ktorému sekundujú 4GB RAM. Znie to skvelo ale u telefónu za 450€ by sme čakali viac.Nemusíte sa ale obávať, že si napríklad nezahráte náročnejšie hry.

Samsung Galaxy A8 (2018)

Samsung nasadil do tohto modelu batériu s kapacitou 3 000 mAh. Je to celkom solídna kapacita, ktorá však vybledne pri pohľade na velikosť displeja. Budete sa teda musieť uspokojiť s jedným dňom na jedno nabitie.

Vnútorná pamäť má štandardnú veľkosť 32GB s možnosťou rozšírenia pamäťovou kartou.


 

Displej

 

5,6 palcov

2 220 x 1080

16 mil farieb

Fotoaparát

zadný 16Mpx

predný duálny fotoaparát 16 a 8 Mpx

svetelnosť f/1,7

Ďalšie funkcie

Snímač otlačkov prstov

Jack 3,5

Vodeodolný

Batéria 3000 mAh
Procesor Exynos 7885
Vnútorná pamäť 32GB
NFC áno
Bluetooth áno
LTE áno
GPS áno

Zdroje: http://heureka.sk http://mobilenet.cz http://gsmarena.com

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.