Choď na obsah Choď na menu

Samsung Galaxy Note 7: tri nové vlastnosti S Pen

2. 8. 2016

Predstavenie pripravovaného tabletofónu Samsung Galaxy Note 7 sa už blíži. Telefón bude odhalený už zajtra. Objavili sa uniknuté informácie, ktoré naznačujú, aké tri nové funkcie pero ponúkne.

Samsung Galaxy Note 7 S Pen 1

Prvou novou funkciou je Translate. Táto funkcia umožní jednoduchý preklad zobrazovaných slov za pomoci pera S Pen. Stačí, keď funkciu vyberiete zo známeho menu pre pero a následne už iba podržíte pero nad daným slovom. K dispozícii je dokonca aj možnosť prehrať si výslovnosť slova prostredníctvom stlačenia drobnej ikony reproduktoru.

Druhá funkcia nesie názov Magnify. Tá umožní zväčšiť danú časť zobrazovaného obsahu podobne, ako by ste to robili s lupou. Jednoducho spustíte funkciu z menu a znovu stačí podržať pero S Pen nad danou časťou obrazovky. Všetok obsah sa zväčší, a vy tak budete vedieť lepšie prečítať drobný text, či pozrieť si detaily obrázkov bez nutnosti použitia špeciálnej aplikácie.

Samsung Galaxy Note 7 S Pen 3

Poslednou známou funkciou je Glance. Tá umožní zobraziť rýchly náhľad aplikácie po podržaní pera nad miniatúrou tejto aplikácie. Malo by ísť o užitočné oživenie multitaskingu na novom Note 7. Okrem toho by nový tabletofón mal disponovať aj funkciou písania perom S Pen pod vodou, no to je už skutočne iba dohad a na potvrdenie týchto informácií si ešte budeme musieť niekoľko hodín počkať.

Zdroj: https://www.mojandroid.sk